• Facebook Prahy 10
  • RSS
  • Instagram Prahy 10

Rekondiční cvičení pro seniory a senior box

Rekondiční cvičení

Skupinové rekondiční cvičení pomáhá zlepšit fyzickou kondici a načerpat novou energii. Cvičení pro seniory neprobíhá formou intenzivního posilování, jako je tomu u mladší generace. V pozdějším věku svaly atrofují, proto se u seniorů častěji objevují bolesti kloubů a zad. Cvičení pro seniory udržuje vitalitu a fyzickou kondici na přiměřené úrovni, zpomaluje atrofii svalů a mírnou formou posiluje celé tělo. Mezi aktivní cvičební prvky patří zejména strečink, který napomáhá obnovit původní pružnost zkrácených svalů.

Cvičení pro seniory probíhá pod dohledem zkušeného lektora, který názorně předvádí a napomáhá správnému provádění jednotlivých cviků. Do lekcí jsou zařazeny i různé balanční pomůcky potřebné pro provádění rehabilitačních cviků.

Rekondiční cvičení pro seniory nezatěžuje kloubní a kardiovaskulární systém. Ke cvičení jsou využívány velké gymnastické míče pro rehabilitaci páteře. Dále jsou do programu zařazeny spinální cviky, oscilační pohyby a další metody. V hodině se používají overbally (malé míče), posilovací gumičky, protahovací pásky. Cvičí se při klidné hudbě, neběhá se a neskáče.

Při cvičení si senioři osvojí i prvky kalanetiky.

Organizační informace:

Pro koho: cvičení je určeno občanům s trvalým bydlištěm v Praze 10 a je pro ně bezplatné.

Místo konáníSportcentrum10, Kodaňská 45, Praha 10 – Vršovice.

Kdy: Pondělí od 9:30 hodin, úterý od 9:00 hodin, čtvrtek od 9:00 hodin

Další informace:

·         Délka jedné lekce je 60 minut.

·         Cvičení probíhá 3x týdně po celý rok.

·         Kapacita jednoho cvičení činí maximálně 15 osob.

·         Zájemci jsou do lekcí cvičení zapisováni postupně, dle pořadí přihlášení.

·         Účastníci si s sebou na cvičení berou čistou sportovní obuv, pohodlný sportovní oděv, ručník a občanský průkaz k prokázání svého trvalého bydliště na území m. č. Praha 10.

 

 

Senior box

Senior-box je cvičení založené na základech klasického boxu, upravené speciálně pro osoby v seniorském věku. Při cvičení nedochází k fyzickému kontaktu s ostatními cvičenci, nicméně i tak se cvičenci naučí správné technice úderů, přičemž velmi znatelně posilují svou fyzickou kondici. Při cvičení používají cvičenci boxerské rukavice, boxerské pytle a další vybavení. Lekce je vedena kvalifikovaným trenérem, který má se seniorským cvičením praxi.

Organizační informace:

Pro koho: cvičení je určeno občanům s trvalým bydlištěm v Praze 10 a je pro ně bezplatné.

Místo konání: Sportcentrum10, Kodaňská 45, Praha 10 – Vršovice.

Kdy: každý čtvrtek od 15:00 hodin.

Kapacita lekce: 15 osob.

Další informace:

·         Délka jedné lekce je 60 minut.

·         Cvičení probíhá 1x týdně po celý rok.

·         Zájemci budou do lekcí cvičení zapisováni postupně, dle pořadí přihlášení.

·         Účastníci si s sebou na cvičení berou čistou sportovní obuv, pohodlný sportovní oděv, ručník a občanský průkaz k prokázání svého trvalého bydliště na území městské části Praha 10.

Jak se přihlásit?

Zájemci o rekondiční cvičení a cvičení "Senior box" se mohou zapsat na telefonním čísle Sportcentra10: 222 945 627. Kapacita jedné lekce je omezená, proto je nutná rezervace, max. však 14 dní předem.

Cvičení pořádá m. č. Praha 10 v souladu s myšlenkami Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012, k jehož myšlenkám se přihlásila.