• Facebook Prahy 10
 • RSS
 • Instagram Prahy 10

Sportovec roku 2017

Sportujete, trénujete, závodíte a dosahujete vynikajících sportovních výsledků? Jste členem sportovního týmu, který se umísťuje na předních příčkách tabulky? Máte ve svém okolí nadaného sportovce, který se může pochlubit svými sportovními úspěchy v národních i mezinárodních soutěžích? Trénujete pod vedením trenéra, který umí dovést své svěřence až na stupně vítězů?

Právě pro Vás vyhlašujeme projekt SPORTOVEC ROKU PRAHY 10!

Nominujte sportovce - online formulář

Sportovec roku Prahy 10 – představení projektu

Cílem projektu Sportovec roku Prahy 10 je představit občanům městské části Praha 10 sportovce z jejich okolí, sousedství, městské části, kteří dosáhli vynikajících sportovních úspěchů ve své sportovní disciplíně, zúčastnili se mezinárodních utkání, mistrovství republiky, olympijských her a umístili se na předních příčkách.

Také se budeme snažit zprostředkovat občanům městské části jejich cestu za sportovním cílem, způsob, jakým těchto výsledků dosáhli. Naší snahou bude také motivovat občany, aby se díky projektu Sportovec roku Prahy 10 více zajímaly o sport ve svém okolí a aktivně se do sportování zapojili.

Jedná se o čestné ocenění sportovců, kteří v roce 2017 podali výjimečné sportovní výkony a reprezentovali tak nejen MČ Praha 10, ale často i Českou republiku v mezinárodních turnajích a soutěžích.

MČ Praha 10 si klade za cíl nejen ocenit sportovce, ale také vytvořit sportovní vzory pro občany městské části, představit jim sportovní osobnosti, které se věnují sportu na různých výkonnostních úrovních. Snažíme se přiblížit občanům tyto osobnosti a ukázat jim, že velmi často je mohou potkat mezi svými spolužáky, přáteli, ale i v rodině či sportovním oddíle. Cílem projektu je také představit občanům méně známé sporty a sportovce, kteří v těchto disciplínách úspěšně závodí (např. slackline, lukostřelba, trail orienteering, kuželky).

Sportovec roku Prahy 10 – realizace projektu

Návrhy na sportovce a sportovní týmy, které v roce 2017 dosáhli sportovních úspěchů, díky kterým by měli být oceněni, vzejdou od zástupců spolků, neziskových organizací, školských zařízení a institucí působících v oblasti sportu na Praze 10.

Následně vyberou členové Výboru sportovního ZMČ na jednání VSP dne 18. 10. 2017 sportovce a sportovní týmy.

Orientační kategorie:

 • jednotlivci – žákyně,
 • jednotlivci – žáci,
 • jednotlivci – ženy,
 • jednotlivci - muži,
 • sportovní týmy,
 • trenér,
 • sportovní legenda.

Nominovat sportovce (jednotlivci, trenér roku, sportovní legenda) do projektu můžete vyplněním nominačního lístku (na webu aktivnidesitka.cz) a jeho odesláním nebo zasláním buď e-mailem na adresu andreat@praha10.cz nebo písemně na adresu Vršovická 68, Praha 10, 101 38, OKP – oddělení sportu. 

V nominačním lístku bude uvedeno:

 • jméno a příjmení sportovce,
 • datum narození,
 • adresa trvalého bydliště,
 • sídlo klubu,
 • školy nebo sportovní organizace,
 • dosažené sportovní úspěchy,
 • kategorie, ve které je nominován a
 • kontakt na sportovce, v případě nezletilosti sportovce na jeho zákonného zástupce.

Na základě nominace vyberou členové Výboru sportovního ZMČ Praha 10 na jednání VSP sportovce a sportovní týmy, které získají čestné ocenění. Vyhlášení projektu Sportovec roku Prahy 10 a čestné ocenění sportovců se uskuteční v prosinci 2017 na slavnostním večeru ve vršovickém Zámečku.

S jednotlivými sportovci budou realizovány rozhovory o jejich sportovních úspěších.

Rozhovory a fotografie budeme moci následně použít k propagaci projektu a také sportovců na sportovním a volnočasovém portálu www.aktivnidesitka.cz.

Sportovci roku Prahy 10 budou vyhlášeni a oceněni na slavnostním večeru, kde jim budou předána čestná ocenění (prosinec 2017).

Podmínkou ocenění sportovce bude trvalé bydliště v Praze 10, nebo členství ve sportovním klubu se sídlem v Praze 10 či školském zařízení v Praze 10. Tato podmínka se nevztahuje na kategorii „Sportovní legenda“. V této kategorii může být oceněn občan, který má nesporné zásluhy o rozvoj sportu a v době své aktivní sportovní činnosti působil či žil v Praze 10.

Sportovec roku Prahy 10 – harmonogram projektu

Vyhlášení projektu: 1. června 2017

Nominace sportovců do projektu: 1. června – 1. října 2017

Výběr nominovaných sportovců na jednání VSP ZMČ Praha 10: 18. října 2017

Slavnostní vyhlášení a ocenění sportovců:  18. prosince 2017

V průběhu projektu budeme prezentovat sportovce na sportovním a volnočasovém portálu, facebooku a instagramu.

Pravidla projektu

O Sportovním výboru MČ Praha 10

Předsedkyně: Kateřina Peštová

Kontakty: 267 093 318, katerinap@praha10.cz

Sekretariát: Zuzana Dousková

Tel: 267 093 243   E-mail: zuzanado@praha10.cz

Adresa: Vršovická 68, Praha 10

Informace o činnosti sportovního výboru